Вверх

Тарас Семенюк: У зерновому скандалі з Польщею більше політики аніж економіки

Редакція
25 Вер 2023

«Україна «злила» своє зерно на території Польщі, але хто його купив? Поляки. І вийшло, що польські фермери не змогли продати своє зерно. Тому треба звинувачувати у цьому конфлікті обидві сторони», – таку думку висловив під час дискусії на програмі ЦГА «Вежа» експерт-міжнародник, партнер аналітичної компанії KyivStratPro Тарас Семенюк.

«В Польщі немає латифундистів, там є малі і середні фермери. Вони навіть захищені Конституцією. Але ж ми продали зерно відкрито, не контрабандою. І хтось таки купив його. І навряд чи за готівку, тобто частина коштів таки пішла у держбюджет Польщі. Якщо говорити про нацбезпеку наших сусідів, то звинувачувати треба не лише нас, а і тих, хто купив це зерно.

Вони (українські зернотрейдери – ред.) демпінгували ціни польським фермерам і створили їм проблеми. Але кому завдячують фермери Польщі своїм розвитком? Дотаціям ЄС. А ЄС зняв заборону на експорт українського зерна. То в чому проблема? Локально, національна влада, перед виборами у Польщі, вирішила підняти ставки. Знаючи, що є одна партія, яка дуже легко комунікує ці протистояння, вони просто застосували емоційну складову. Саме на ній і виріс цей скандал», – впевнений Тарас Семенюк.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті