Вверх

США потужно тиснуть на Китай

Редакція
22 Кві 2024

США посилюють тиск на Китай та змушують відмовлятися від співпраці з росією.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив військовий та політичний експерт, політичний і юридичний радник, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Експерт нагадав, що нещодавно для обговорення санкцій Китай відвідала міністр фінансів США Джанет Єллен, а американська розвідка «злила» у медіа поіменний список китайських компаній, які співпрацюють з росією.

Олександр Мусієнко відзначив, що в результаті тиску США на Китай вперше з березня 2022 року впав експорт китайських товарів до рф. Зокрема, Китай зменшив обсяги продажу росії критичних компонентів.

Разом з тим, за словами експерта, Китай спробує заповнити вакуум у Європі, який утворився після зменшення впливу США на європейські процеси. Втім, переконаний він, у Пекіна нічого не вийде.

«Китай може заповнити економічний вакуум та перекрити кисень росії. Однак Пекін не може дати світу базис та ціннісні речі. Китай може виробляти і продавати товари. Але який безпеково-ціннісний проєкт для Європи може запропонувати Пекін? Ніякий. Європа не буде жити без ціннісного концепту, який не здатний запропонувати Китай. Коли ми говоримо про безпеку, оборону та ціннісні речі, Китай не зможе дати цього Європі. А тому ніхто не зможе заповнити вакуум, крім самих Штатів», – резюмував Олександр Мусієнко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті