Вверх

росія через Китай просуває свою альтернативу Глобальному саміту миру

Редакція
28 Тра 2024

росія зусиллями Китаю намагається створити альтернативу Глобальному саміту миру, який пройде в червні у Швейцарії.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» розповів експерт-міжнародник, експерт аналітичного центру «Об’єднана Україна» Дмитро Левусь.

«Спільна заява Китаю і Бразилії про необхідність проведення конференції миру за участю України і росії не є несподіваною. Раніше два бразильські президенти поспіль – Болсонару і Сілва – висловлювали подібну позицію щодо війни в Україні. Формування навколо КНР однодумців варто було очікувати. Було зрозуміло, що росія спробує торпедувати відповідну ініціативу, як альтернативу саміту миру. Це абсолютно в дусі дипломатії росії, яка з 1920-х років завжди намагається вибудовувати різні альтернативи пропозиціям Заходу», – зазначив Дмитро Левусь.

Говорячи про комюніке Китаю щодо завершення війни в Україні, експерт-міжнародник заявив, що китайські пропозиції – «це план за все хороше і проти всього поганого, який розбавлений інфантильними хотілками».

«Так званий мирний план Китаю – це завуальований план капітуляції України, поєднаний з просуванням китайських економічних інтересів. Це водночас догматична та егоїстична декларація, яка ніяк не пов’язана з реальністю. Навіть пункт про незастосування ядерної зброї, який у Україні чомусь трактується як апеляція до росії, насправді про нерозповсюдження ядерної зброї», – відзначив експерт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті