Вверх

путін власноруч знищив свято 9 травня

Редакція
17 Тра 2023

«9 травня, як свято Перемоги зародилось лише через 20 років після завершення Другої світової війни і нині путін власноруч знищив це свято», –  таку думку виказав політичний експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко в програмі ЦГА «Вежа»

«9 травня стало офіційним державним святом у радянському союзі у 1965 році. Брежнєв, який тоді прийшов до влади, розумів, що є потреба в популяризації деяких речей і є потреба у додатковому вихідному. Тобто все робилось задля підтримки певної картинки, так само, як раніше ще Хрущов вивіз усіх інвалідів Другої світової з великих міст. Тоді людей без ніг, без рук завантажили і вивезли до північних регіонів, щоб вони не псували картинку мирного радянського життя. Так само і 9 травня ввели, щоб нагадати про роль Радянського Союзу в Другій світовій війні. На той час ще було багато людей, як на Заході, так і на території Радянського Союзу, які знали, що перемога була б неможливою без лендлізу від західних партнерів. Треба було привласнити перемогу. Відтак саме 9, а не 8 травня встановили (у СРСР – ред.) офіційним святом. Хоча всі знають, що капітуляція була підписана 7 травня. А набула вона чинності о 23:01 год за середньоєвропейським часом вже 8 травня», – відзначає Матвієнко.

«Сталін зажадав перепідписання капітуляції Жуковим для того, щоб продемонструвати роль Радянського союзу, і Сталін зафіксував цю дату, 9 травня, але ще не роблячи її державним святом і вихідним. А вже після цього Брежнєв це зробив, для популяризації самого себе в радянському суспільстві, і певний час це працювало. А коли прийшов путін, у них не було нічого такого, що можна було б представити уже новим поколінням, як історію успіху великого російського народу: ні космос, ні будь-яка інша галузь не могла зрівнятись з перемогою у Другій світовій війні.

Між тим, цьогорічний парад тривав удвічі менше, аніж парад у 1941 році, у розпал війни з фашистською Німеччиною. І після цього куцого параду, після ніякої промови путіна, після азійських сатрапів на трибуні, серед яких був і білоруський диктатор, 9 травня десакралізувалось», – заявив Костянтин Матвієнко.

«Щодо сакральної дати. Треба розуміти, що є радянський, пострадянський період цього свята і період після 2005 року, коли росіяни придумали, як відповідь на перемогу тієї ж «Помаранчевої революції», той самий безсмертний полк, коли ми побачили ті колорадські стрічки. Бо фактично з 2005 року вони використали ідеологію цього свята, щоб об’єднати навколо себе країни пострадянського простору. У них не було більше чим єднати – газ, гроші і 9 травня. Проблема в тому, що після відомого спічу путіна в Мюнхені 2007 року, агресії проти Грузії у 2008 році і потім 2014 року в Україні, 9 травня втратило будь-який позитивний лоск. Ми втратили ось цей історичний зв’язок із людьми, які воювали безпосередньо у Другій світовій, натомість ми побачили якогось монстра Франкенштейна, який подається, як спектакль, трагікомедія, коли ходять на парад з палицями, на яких світлини голлівудських акторів. Якби росія не нападала на Україну і не отримувала всіх тих ганебних поразок – 9 травня ще могло б функціонували. Але путін своїми руками вбив це свято, формуючи у світі «правильну» констатацію поточних подій і рашизму, який зараз демонструють росіяни», – додав політолог під час дискусії голова Центру аналізу та стратегії Ігор Чаленко.


Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті