Парад не може бути показником військової спроможності країни
«путін не став показувати 9 травня все, що міг, бо після збиття «Кинджалу» над Києвом весь світ побачив вразливість росії, а пропагандистська картинка почала руйнуватись», – таку думку виказав Олександр Мусієнко, керівник військово-правових досліджень в програмі ЦГА «Вежа»
«У 1812 році, коли Наполеон наступав на росію, вони спалили Москву. Треба було – і вони спалили. І зараз ми бачимо теж саме. В російському народі досі живе імперський ген. У них немає меж осілості, вони можуть рухатись, у них немає сакральних місць. І це те, що нам треба зрозуміти. Навіть коли ми деокупуємо усі території, це не означитиме, що росія визнає і усвідомить поразку. Це яскраво продемонструвала ситуація з дроном, який атакував Кремль. Багато хто казав «Боже, це ж таке сакральне місце!». Ні, не сакральне, бо у росіян немає нічого сакрального. І путін особисто це підтвердив, коментуючи ці події, він сказав «Ну, подумаешь, дрон прилетел». Те ж саме і з парадом. Парад ніколи не є визначальним з точки зору військової спроможності чи неспроможності держави. Це лише «показуха», пропаганда. Вони вивезуть зараз танки Т14 Армата, які не беруть участь у бойових діях, і що? У них є літаки Су-57, які літають десь там на полігонах, у них є маса зброї, яку вони демонструють на парадах, але яка не задіяна у бойових діях. Відповідно, можуть щось показати, а можуть не показати – це не критерій оцінки, це виключно питання «захотіли/не захотіли», – заявив політолог.
«Але після того, як над Києвом збили перший «Кинджал», все пішло шкереберть. Бо почалось розвінчування міфів, почалось усвідомлення того, що на параді можна показати багато чого, але світ все одно вже побачив, шо росія вразлива. І вони зрозуміли, що на зовнішню аудиторію пропаганда перестала діяти. Відповідно, вони вирішили обмежитись тим, що ми бачили 9 травня. Але я б скоріше сприймав цю історію, як прагнення продемонструвати публіці путіна, йому потрібна була трибуна, щоб вийти і сказати свою промову. В якій він, до речі, про «СВО» говорив більше, ніж про Другу світову», – сказав військово-правовий експерт в ході дискусії.
Мусієнко наголосив на тому, що парад не може бути розглянутий в якості якогось військового критерію, оскільки такі події для цього не призначені.
«Погодьтесь, навіть ми в Україні таким грішили. Могли вивезти показати щось, що ще не стоїть на озброєнні. Наприклад, як ми демонстрували наші ракети «Сапсан», які ще були лише на стадії розробки. Так само і в росії. Це банальне надування щок, пропаганда і «показуха». Парад не має нічого спільного з тим, що реально відбувається на війні», – підсумував Мусієнко.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає