Вверх

Олександр Мусієнко: на саміті не буде конкретики для України, але двері залишать «відчиненими»

Редакція
10 Лип 2023

Незалежно від того, яке рішення щодо України буде прийняте на саміті у Вільнюсі, росія залишиться ним невдоволена. НАТО не піде на російські ультиматуми, але і конкретики щодо України не буде», – таку думку озвучив військовий та політичний експерт, політичний і юридичний радник, керівник Центру військово-правових досліджень, співзасновник “Національної політичної академії” Олександр Мусієнко під час дискусії у програмі ЦГА «Вежа».

«Щоб москалі не плескали радісно в долоні НАТО достатньо використати одну формулу: не скасовувати рішення Бухарестського саміту 2008 року, в якому було прописано підтримку вступу України. Там було прописано, що двері НАТО для України відчинені, і росія вимагала це рішення скасувати. А вже зараз відомо, що його не скасують. Столтенберг сказав, що рішення Бухарестського саміту підтверджують ще раз. Тобто формально НАТО зможе сказати, що вони не ведуться на російські ультиматуми», – сказав Олександр Мусієнко.

«Позитивні рішення будуть, але вони не можуть бути конкретними. Для України конкретикою була б заява, що держави НАТО погоджуються повернутись до розгляду переданої Україною офіційної заявки на вступ в момент закінчення активної фази бойових дій. Тобто вже на наступному саміті, який відбудеться після завершення активних бойових дій. Друге конкретне питання: Україна і НАТО домовляються, що Альянс не заперечує, що Україна на шляху до НАТО може укладати двосторонні угоди про безпеку, які не зобов’язують НАТО включатися. Це заспокоїло б усіляких Орбанів і це максимальний оптимізм, можливий у поточних умовах», – продовжив Олександр Мусієнко.

«Ключове для України зараз – розділити відповідальність за вступ України в НАТО. Зараз ми існуємо в моделі, коли ви виконуєте стандарти, створюються умови і тільки тоді ми розглянемо вашу заявку. Тобто НАТО не говорить «ми за» чи «ми проти». А для України наразі важливо, щоб НАТО сказало, що бачить нашу країну членом Альянсу, тобто ціллю НАТО також є інтеграція України. І от тоді виникає питання: якщо Україна виконує всі умови, чи готове НАТО проголосувати за членство? Вони скажуть, що ні. Тому треба досягти консенсусу. Якщо обидві сторони декларують, що спільна ціль – вступ України в НАТО, то це буде розділення відповідальності. А зараз це виключно наша ціль. А НАТО лише «не проти», – прокоментував озвучену думку політичний експерт Олег Саакян.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті