Вверх

Олександр Мусієнко: Китай не дозволить заходу контролювати росію

Редакція
18 Вер 2023

«путін зустрівся з Ким Чен Ином тому, що рф готує наступальні дії на сході на зиму і шукає шляхи постачання озброєння. Вважаю, що ця зустріч була санкціонована Китаєм, тому що росія їм потрібна у стані війни для протистояння зі Штатами», – таку думку висловив під час дискусії у щотижневій програмі Центру громадської аналітики «Вежа» військовий та політичний експерт, політичний і юридичний радник, керівник Центру військово-правових досліджень, співзасновник «Національної політичної академії» Олександр Мусієнко.

«Схід України – це така точка, де можна наступати і відступати безкінечно, доки у нас такі кордони. Вони (росія – ред.) готують дві армії, а їх треба чимось екіпірувати, особливо артилеристів. А склади в рф спустошуються, тому і шукають підтримку деінде. Цей наступ їм потрібен, щоб втягнути Україну у протистояння на сході, зменшити наш потенціал і, як наслідок, вийти на наступний рік до переговорів. Вони хочуть заявити, що пора про щось розмовляти, раз Україна не може їх перемогти», – виказав переконання Олександр Мусієнко.

«Вони хочуть позбавити Україну будь-якого потенціалу для наступу будь-де і забезпечити собі сухопутний коридор в Крим, щоб потім презентувати це, як перемогу. А для всього цього потрібна артилерійська міць. І тут очевидні наміри інших гравців. Пекін заробляє собі бали і дивіденди на міжнародній арені за рахунок безумства путіна. Тримати росію у війні – китайська стратегія, яка їх в усьому влаштовує. І тому я погоджуюсь, що вони дадуть рівно стільки снарядів, скільки достатньо для підтримки бойових дій на фронті на тому рівні, на якому вони відбуваються зараз. Максимум – це локальні наступальні дії для створення ілюзії того, що росія відновлює свою міць. І саме про це була зустріч Кім Чен Ина з путіним, але за лаштунками залишилось набагато більше», – розмірковує експерт.

«Україні зараз треба наполягати на діалозі США і Китая. Штати стоять на своїй позиції щодо того, що росія «має змінитися і стати буфером проти Китаю, який має стримувати і впливати». І от цей підхід треба змінити. Тому що Китай не дасть взяти всю росію під контроль виключно Заходу. Китай вже продемонстрував свої інтереси і можливості, з якими треба рахуватися. І от доки в США не змінять підхід і не почнуть говорити з Китаєм про розподіл сфер впливу, доти все це триватиме.

Тут очевидно, що поїздка Кім Чен Ина була санкціонована Пекіном. Не було би жодних домовленостей без «благословення» Китаю. Ин би сам на таке не зважився», – впевнений Олександр Мусієнко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті