Вверх

Олександр Мусієнко: Контрнаступ не можна вважати невдалим

Редакція
4 Гру 2023

Український контрнаступ не можна назвати провальним, позаяк, попри незначне просування, ЗСУ вдається знищувати чимало ворожого ресурсу.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив військовий та політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

За словами Мусієнка, напередодні контрнаступу військовим керівництвом розглядалися два сценарії.  

«Був план А, що росіяни побачать на полі бою «Леопарди», «Абрамси» і посипляться. Також був план Б, що ворог не побіжить і ми упремося в його оборону. План А не спрацював. Події почали розвиватися за планом Б, який полягає у знищенні ворожого ресурсу, з чим ми непогано справляємося», – розповів експерт.   

Мусієнко відзначив, що кількість знищеної техніки та особового складу росіян говорить про те, що контрнаступ не був повністю невдалим, як про це останнім часом багато говорять. Зокрема, за його словами, про успіхи контрнаступу свідчать вдала морська кампанія України, удари по Криму та висадка на лівий берег Херсонщини, де ЗСУ зараз намагаються розвивати наступальні дії.

«Якби все пішло не так як планувалося, то, мабуть, на сході ворог прорвав би лінію оборони і вже виходив би на район Дніпра. Ворог знову стояв би в Ізюмі, під Слов’янськом, захопив би Авдіївку та відсунув би нас з Вугледару. Позаяк цього не сталося, то можемо сказати, що план Б спрацював», – наголосив військовий експерт.

Мусієнко також звернув увагу на те, як зараз розвиваються події під Авдіївкою.

«Ми часто чуємо, що ворог посилює наступ на Авдіївку. Вони вже кілька разів посилювали наступ – їм знищили техніку, тепер пішла жива сила. З точки зору знищення російського ресурсу, Україна справляється надзвичайно добре», – резюмував експерт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті