Вверх

Олександр Мусієнко: дронами фронт забезпечують волонтери, бо в Україні роками вбивали власне виробництво

Редакція
31 Лип 2023

«В Україні, в ході війни, з’явився рід військ – аеророзвідка, але кожен його наповнює дронами як може, тому що немає єдиної платформи. І все це тримається переважно на волонтерстві та приватній ініціативі», – таку думку висловив у програмі ЦГА «Вежа» Олександр Мусієнко, військовий та політичний експерт, політичний і юридичний радник, керівник Центру військово-правових досліджень, співзасновник “Національної політичної академії”.

«Проекти є, вони приходять абсолютно різні, є і гранти зі стартовим урядовим фінансуванням у розмірі 30-35 тисяч доларів, але залишається проблема комунікації. Залишається велика прірва між запитом від військових і пропозицією розробників.

Крім того, в Україні є 5-7 великих приватних компаній, які очолювали наш ринок зброї. Вони роками впливали на формування політики того, що потрібно купувати для військових. Тобто, не самі військові формували замовлення, а ці приватні компанії, подекуди і шантажем змушували  державу робити закупи тих чи інших товарів. І пробитись у цей «клуб» новим виробникам практично неможливо. І ще є керівники підприємств, які буквально не знали, що робити далі, коли Україна розірвала контакти з росією. Тобто, не було розуміння, як переорганізувати менеджмент без радянської кооперації», – сказав Олександр Мусієнко.

«В Україні від початку незалежності почали вбивати власне виробництво. Яскравий тому приклад –Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут. Розробок там було багато, але це не було нікому потрібно. А з росією намагались ще до 2014 року не комунікувати, а от Китай охоче заходив на наш ринок. Китай викупляв наші розробки і наших інженерів. І Україні конче потрібно відновити ці кадри і технічні спроможності. Бо ця війна надовго», – додав політолог Олександр Антонюк.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті