Вверх

Олександр Краєв: Захід з часом буде вимагати від України змінність влади

Редакція
25 Гру 2023

Західні партнери незабаром почнуть вимагати від офіційного Києва продемонструвати демократичність та змінність влади, а тому дискусії про необхідність створення уряду національної єдності можуть бути спробою української влади задовольнити запити союзників.  

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив директор Програми «Північна Америка», експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Олександр Краєв.

«Розмови про уряд національної єдності – це питання менеджменту очікувань щодо виборів. Політичне керівництво України почало відчувати, що Захід в якийсь момент попросить показати демократичність, змінність влади, відкритість до змін та готовність слухати опозицію і громадян. Рано чи пізно українській владі потрібно буде показати, як працює наша демократія в умовах воєнного часу. Думаю, саме тому заговорили про уряд національної єдності. Такий уряд – це альтернатива виборам, демонстрація змінності влади без реальної зміни влади», – розповів експерт.

При цьому Олександр Краєв вважає, що для створення уряду національної єдності в Україні не вистачає інституційної рамки опозиції.

«Чому Вінстону Черчіллю після початку Другої світової війни вдалося сформувати уряд національної єдності? Бо був тіньовий кабінет міністрів, який роками напрацьовував альтернативні рішення до тих, які пропонувала влада. На кожну дію, законопроєкт, стратегію опозиція в Британії пропонувала альтернативу. І коли Черчілль ввів цих людей в уряд, вони змогли швидко включитися у державні справи. У нас такої інституційності не вистачає. В Україні уряд національної єдності перетвориться у щось неформальне, він не буде працювати. Це буде більше схоже на показову демонстрацію змінності влади для американців і європейців», – додав експерт.

Разом з тим, Олександр Краєв не виключає, що Петро Порошенко може погодитись ввійти до уряду національної єдності, щоби потім мати можливість критикувати владу та говорити, що йому не дають працювати.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті