Вверх

Олександр Антонюк: Ототожнювати корупцію з держрадою – це популізм

Редакція
5 Вер 2023

«Ототожнювати корупцію із держрадою – це популізм, прирівняти – це також популізм, але вже трошки інший інструмент, і працюватиме це інакше», – таку думку висловив у програмі ЦГА «Вежа» політолог Олександр Антонюк.

«Для того, щоб не змінювати підслідність і виводиться ця теза про те, що покарання за корупцію має бути таким самим, як і за держраду. Тобто від 15 років позбавлення волі і до пожиттєвого. Але підслідність залишити за антикорупційними органами. Тобто це не буде фактично державною зрадою. І тут я погоджуюсь, тому що доводити держзраду буде дуже складно. Це питання процедур. До прикладу, держзраду Януковича доводили 2 роки.

А тепер візьмемо, ситуацію, коли попадеться більше 1000 держзрадників, серед яких чиновники різного рівня. І якщо ще врахувати суд з прав захисту людини і все інше, то все це дуже затягнеться. Навіть зараз ми маємо близько 15% обвинувальних вироків у справах по державним зрадам. А от якщо просто підняти у кримінальному кодексі, внести відповідні зміни і прирівняти покарання, але залишити підслідність, то навіть така популістична теза може непогано спрацювати», – підсумував Олександр Антонюк. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті