Вверх

Олег Саакян: Удар по Кремлю став переломним моментом, після якого світ перестав боятися росію

Редакція
5 Чер 2023

«Якщо припустити, що удар по Кремлю – справа рук російських спецслужб, то для чого це було зроблено? Якщо вони хотіли мобілізувати власне суспільство, тоді доцільніше було атакувати якийсь дитячий майданчик, як вони це завжди роблять, щоб спровокувати цивільні жертви. Удар по путінському президентському штандарту – удар «під дих» образу сильного лідера, таке не пробачається. Будь-хто, хто б прийняв таке рішення, був би розіп’ятий путіним, – таку думку висловив політолог Олег Саакян у програмі ЦГА «Вежа».

«Тому я впевнений, що це зробили не російські спецслужби, адже Кремль – це навіть не просто образ путіна, це сакральний образ «сильної держави». Але тут важливіше комплекс заходів, щоб зрозуміти, для чого ця ескалація. Під час бойових дій російських повстанців, які спровокували розповсюдження бойових дій на територію рф, я перебував у Брюсселі. Я особисто бачив, як змінювалась позиція західних партнерів, адже до цього великих зусиль коштувало пояснювати їм, що росія блефує. Неодноразово рф грала на страху ескалації, хоча сама вона була до цього не готова через обмежений інструментарій. Звідси і ці застереження та заборони – не бити по території рф, не використовувати ту чи іншу зброю, бо Захід побоювався реакції рф. І тут, коли це все сталось, було яскраво видно, як жах в очах змінювався захопленням. Відбулось те, що Захід навіть боявся собі уявити, а та сама «червона кнопка» так і не була натиснута», – сказав Олег Саакян.

«Але з боку України вже було багато ескалаційних кроків – морські дрони у Севастополі, крейсер «Москва». Тому атака по Кремлю це нова сторінка в історії Москви, адже її не бомбардували з 1943 року, але я все одно дотримуюсь думки, що і удар по Рубльовці, і удар по Кремлю – почерк російських спецслужб. Путін розіп’яв би? Але ж він не може різп’яти пригожина», – заперечив попередньому спікеру політологічний експерт Костянтин Матвієнко.

«Тут ще важливо враховувати часові рамки, щодо крейсеру «Москва» – це було на початку. Коли ще було зовсім не зрозуміло, що відбувається, чи вистоїть Україна, ще толком навіть зброю ніхто не давав. А от зараз, після Херсона, Харкова, вже всі розуміють, що росія – вже далеко не та росія, якою її всі уявляли. Тому удар по Кремлю був переломним моментом, коли всі зрозуміли, що так можна робити і нічого за це не буде. Що вони у відповідь зробили? Нічого нового. Ці удари «Іскандерами», коли росіяни натякнули, що ці ракети можуть мати ядерний заряд, був елементом залякування. А потім ми збили першу балістичну ракету. І тепер у них зовсім не залишилось козирів», – додав політолог Андрій Городницький.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті