Вверх

Олег Саакян: Китай сприймає росію, як супермаркет перед закриттям, в якого відбувається своєрідна «чорна п’ятниця»

Редакція
20 Жов 2023

«путін зараз – це «геополітичний наркоман», який здає фамільне золото по мінімальній ціні, так як йому потрібна «геополітична доза». Через це він втрачає цілу низку регіонів, готовий розплачуватися ресурсами/допусками всередину, геополітичними впливами. Він зацікавлений у тому, щоб зараз зберегти себе, демонтуючи росію, яку ми знали. Точно не варто недооцінювати росію та не варто вважати самого путіна, що він буде холопом Пекіна, адже все ж таки росія  – регіональний лідер», – таку думку висловив Олег Саакян, політексперт  під час запису програми Центру громадської аналітики «Вежа».

«росія в серйозній залежності від Китаю, яка буде нарощуватися. Я думаю, що путін недарма з Лукашенком так часто спілкувався. Лукашенко підготував путіну методичку «Як водити Сюзерена за ніс якомога довше і залишатися при цьому на своїй посаді». Зараз путіну цей досвід, який він отримав по інший бік спілкування з Лукашенком , буде дуже актуальний в спілкуванні з Сі Цзіньпіном.

Це не поїздка рівних: путін їде на готове свято «єдиного шляху». Це проєкт століття масштабу Китайської стіни, завдяки якому Сі Цзіньпін хоче увійти в історію Китаю на ряду з Ден Сяопіном, Мао, тобто хоче записати себе золотими літерами в історію Китаю. Для цього Китаю необхідно: політичний вплив/забезпечення логістичних шляхів й дешеві ресурси. Китай сприймає росію, як супермаркет перед закриттям, в якого відбувається своєрідна «чорна п’ятниця», адже путін все продає по «бросовій» ціні.

Важливий момент: путіна зустрічав міністр комерції та торгівлі, тобто таким чином Китай чітко надіслав меседж світові, в якому статусі вони бачать співпрацю з росією. Я думаю, що двосторонній рівень завершиться тим, що будуть підписані домовленості комерційного характеру: продовольство/енергетика – дві речі, по яких вони скоріш за все домовляться; оборонний сектор взагалі не буде на порядку денному.

Що росія робить зараз перед поїздкою путіна? Відкликає підпис під договором про невипробовування ядерної зброї. Для Китаю – це тема болюча, тому путін перед поїздкою піднімає ставки, демонструючи ніби він суб’єктний, крутий та говорить з позиції сили, бо інакше «всередині зжеруть», так як вибори в диктатурах куди важливіше, чим вибори в демократії», – зауважив Саакян.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті