Вверх

Немає різниці між Білоруссю і Польщею, якщо рф використовує повітряний простір Польщі

Редакція
8 Кві 2024

Україна повинна доносити до Польщі позицію, що використання росією її повітряного простору для атак на українську територію ставить Польщу в один ряд з Білоруссю.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» сказав політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

«Нам потрібно максимально публічно доводити до Польщі наступні тези: якщо польський повітряний простір буде надалі використовуватися росією для атак на Україну, то насправді немає ніякої різниці між Польщею та Білоруссю, з території якої прилітають російські ракети і безпілотники. І немає значення, які політичні заяви при цьому робитимуть польські посадовці. Настане час, коли ми будемо піднімати питання про відповідальність держав за співучасть у війні проти України. І за такі моменти, як використання повітряного простору, Польщі також доведеться відповідати, зокрема своєю репутацією», – наголосив Ігор Чаленко.

Політолог відзначив, що відсутність реакції з боку Польщі на російські ракети, які залітають у її повітряний простір, демонструє слабкість позиції Варшави, яка заявляє про посилення та збільшення вдвічі своєї армії.

Ігор Чаленко також прокоментував плани США передати НАТО координацію у контактній групі «Рамштайн», яка відповідає за надання допомоги Україні. На його думку, це позитивний сигнал.

«Навіщо свого часу створювали «Рамштайн»? Щоби не було прив’язки, що НАТО допомагає Україні та фактично бере участь у війні проти рф. Якщо координацію у «Рамштайні» передадуть НАТО, то Альянс візьме на себе більші репутаційні ризики, а тому йому доведеться активніше допомагати Україні», – сказав політолог.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті