Вверх

Китай змусив росію підписати Чорноморську зернову угоду у 2022 році

Редакція
14 Тра 2024

У липні 2022 року Китай спонукав росію підписати Чорноморську зернову ініціативу, щоби відновити імпорт кукурудзи з України і таким чином зменшити залежність свого ринку від кукурудзи зі США.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» розповів головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень, кандидат економічних наук Іван Ус.

«До війни у Китаю були два постачальники кукурудзи – США і Україна. Після початку повномасштабного вторгнення Україна вибула з китайського ринку кукурудзи, через що частка США у китайському імпорті кукурудзи досягла 98%. Китаю було важливо розбавити присутність США на своєму ринку, тому він змусив росію у липні 2022 року погодитися на Чорноморську зернову ініціативу. Після підписання зернової угоди до кінця 2022 року частки України і США на китайському ринку імпорту кукурудзи зрівнялися», – розповів кандидат економічних наук.

Водночас, відзначив Іван Ус, у 2023 році, коли Китай знайшов альтернативних постачальників кукурудзи, Пекін вже не заперечував проти виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи. 

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті