Китай може ініціювати власний Глобальний саміт миру
Китай може виступити з ініціативою проведення власного Глобального саміту миру, на якому питання війни в Україні буде не ключовим, а лише у переліку разом з іншими питаннями про глобальну безпеку у світі.
Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» розповів політолог, футуролог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
«Попри очікування, Китай наразі не оголосив про проведення конференції, яка б стала альтернативою саміту миру у Швейцарії. Пекін не зробив цього, оскільки не хоче підігрувати росії, яка неофіційно прагне переговорів. Тому наразі ніякої альтернативної конференції не буде. Однак це не означає, що після саміту у Швейцарії не буде оголошено про ще одну мирну конференцією з проактивною роллю Китаю у ній. На такій конференції тема війни в Україні не буде ключовою, а розмови на ній будуть вестися навколо питань глобальної безпеки у світі. Зокрема, це питання нерозповсюдження ядерної зброї, зниження напруги в Тихому океані, корейського врегулювання, локальних воєн, штучного інтелекту, тощо. Тема України буде лише невеличним елементом такої конференції. У квітні Китай вже анонсував, що бажано провести відповідний глобальний безпековий саміт. Ймовірно, його відкладуть до завершення виборів у США, щоби вести переговори про світову безпеку з новим американським президентом», – сказав Віталій Кулик.
За словами політолога, наразі Китай шукає союзників, аби разом з ними просувати свій план завершення війни в Україні.
«Нещодавно вийшла спільна заява Китаю і Бразилії, в якій повторюються забаганки Пекіна про необхідність проведення мирної конференції, яку визнає і Україна, і Росія, та на якій будуть обговорюватися всі плани врегулювання війни в Україні, у тому числі пропозиції Китаю, Бразилії, ПАР. Як ми знаємо, спільній китайсько-бразильській заяві передував візит путіна до Китаю, в ході якого були озвучені ті ж самі тези. Однак тепер це не просто позиція Китаю, а спроба знайти союзників, зокрема серед країн Глобального півдня, які також закликають до прямих перемовин України і росії, територіальних поступок з боку України та заморозки війни», – додав політексперт.
Залишити відповідь
Для коментування запису потрібно авторизуватися
Коментарів немає