Вверх

Китай міг би збільшити допомогу РФ, але не робить цього

Редакція
31 Гру 2023

Китай надалі обмежено допомагатиме Росії при тому, що Пекіну не вигідна перемога ні РФ, ні України.

Таку думку в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» висловив військовий та політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«У Китаю дуже велика ресурсна база. Він міг би значно більше допомагати Росії, але не робить цього. Геополітична ціль Пекіну очевидно не в тому, щоби Росія перемогла і встановила триколор у Києві. Китаю не потрібна сильна РФ як впливовий суб’єкт міжнародної політики», – сказав політичний експерт.

На думку Олександра Мусієнка, Китай зацікавлений, щоби Росія продовжувала виснажливу для себе війну проти України.

«Для Китаю російсько-українська війна – це фактор дестабілізації та подразнення Європи і всього Заходу, а також збільшення залежності РФ від китайських ресурсів», – відзначив експерт.

Керівник Центру військово-правових досліджень вважає, що Володимир Путін став заручником стратегічних помилок, збільшуючи залежність Росії від Китаю, чого не робили Російська імперія і Радянський союз, які завжди зі скепсисом дивилися в бік Азії.

При цьому Олександр Мусієнко переконаний, що Китаю не вигідна перемога як Росії, так і України, позаяк перемога України буде означати посилення Заходу, в чому не зацікавлений Пекін.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті