Вверх

Китай має сказати своє слово про співпрацю росії та КНДР

Редакція
2 Лип 2024

Посилення співпраці між Північною Кореєю та росією, особливо у військовій сфері, відбувається без згоди Китаю. А тому Пекін має висловити свою позицію щодо корейсько-російського партнерства.

Про це в ефірі програми Центру громадської аналітики «Вежа» сказав директор програми «Північна Америка», експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Олександр Краєв.

Експерт-міжнародник зауважив, що КНДР намагається виходити з-під орбіти Китаю. Зокрема, після приходу до влади Кім Чен Ин спочатку закрив, а згодом взагалі зруйнував музей китайсько-корейської дружби і співробітництва.

За словами Олександра Краєва, наразі Китай практично не реагує на зближення КНДР і рф, яке далеко не завжди відповідає інтересам Пекіну.

«Китай, який намагається бути головним серед країн Глобального півдня, постійно заявляє, що проти конфліктів, ескалацій і перегляду кордонів. І тут протеже Пекіну (Північна Корея) та його сировинна база (росія) починають домовлятися про втягування КНДР у війну проти України. І як Китай реагує на можливу відправку на окуповані території України північно-корейських інженерних військ? Чомусь МЗС Китаю, якому завжди є до всього справа, у цьому випадку нічого не коментує», – відзначив експерт-міжнародник.

За словами експерта, Китаю вигідно, щоби Захід витрачав озброєння, час і гроші, але йому не вигідна велика війна та посилення росії за рахунок північно-корейської армії.

«Це той самий кейс, коли Китай справді має робити більше для стримування росії, яка хоче втягнути Північну Корею у велику війну. Якщо КНДР буде втягнута у війну, зростає ймовірність, що конфлікт може початися ближче до китайських кордонів. Китай не хоче великої війни, поки він не завершив модернізацію своєї армії та не наростив до максимуму ядерний потенціал. У Китаю є економічні важелі впливу, якими від може стримати Пхеньян. А тому Пекін повинен висловити свою позицію щодо зближення росії з Північною Кореєю», – додав він.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті