Вверх

Китай хоче бути лідером контрольованого світу – Микола Давидюк

Редакція
27 Чер 2023

«Китай хоче посісти перше місце, але зрозумілого, контрольованого світу. Він не хоче бути лідером хаосу», – таку думку висловив у програмі ЦГА «Вежа» політолог, блогер, кандидат політичних наук, Микола Давидюк.

«Китай будує вертикальну історію, він хоче продавати свої продукти, будувати роботи, загнати весь світ у кредити і заробляти гроші. Подивіться, які відносини вони вибудували з Африкою. Їм потрібен знайомий світ, яким можна керувати. Наразі там панує ліва ідея – вони будують «залізницю», тому що досі не можуть виграти море. Вони хочуть отримати все і одразу, вони будують соціалізм майбутнього», – говорить Давидюк. – «Це все – ліва історія. Вони і путіна намагались туди заманити, і Макрона. Франція за великим рахунком теж ліва, саме тому вони так легко знайшли спільну мову. Зараз якраз вибудовується цей лівий блок. Але тут треба брати до уваги, як змінились правила гри у світі, йде боротьба демократії проти диктатури. Яскравий приклад – Байден, який є лідером досить лівої партії, але при цьому поводить себе як категорично правий».

«І от Китай дає достатньо ліву альтернативу світу, але сучасну. До прикладу, цифрова диктатура. Коли до тебе не приїде «хороший» Uber через те, що ти залишав негативні коментарі про Сі Цзіньпіна, тому поїдеш на старенькому «Ланосі». Це покращена модель радянського союзу, яку Китай відпрацював і намагатиметься масштабувати. Китай хоче мати на місцях друзів-диктаторів, а Байден навпаки виступає за демократію», – продовжує політолог. «Насправді зараз йде великий перерозподіл. Як починаються великі війни? Через перерозподіли глобальних ринків. І росія у всій цій історії – простий пішак», – підсумував свою думку політолог Микола Давидюк.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті