Вверх

Костянтин Матвієнко: Лист з реформами від Білого дому могли готувати українські «грантоїди»

Редакція
2 Жов 2023

«На шляху побудови монархії чинна влада просунулася далі аніж Порошенко чи той самий Янукович. Бо ні Порошенку, ні Януковичу не вдавалося усунути з посад обраних міських голів. Влада фактично «витерла ноги» об місцеве самоврядування», – про це заявив у програмі Центру громадської аналітики «Вежа» політичний експерт Костянтин Матвієнко.

«Дуже цікаво, що у листі (лист Білого дому до української влади з переліком реформ – ред.) про банки про державні корпорації, про боротьбу з корупцією не має жодного слова і немає жодного слова про проблеми зі свободою слова та про проблеми з дотриманням прав місцевого самоврядування. На цьому тлі ми чуємо заяви про те, що давайте формувати президентську республіку, тобто – «давайте сформуємо таку владу, як в росії і таку, як в білорусі. Хоча у нас воєнний стан, хоча у нас здебільшого самоцензура аніж цензура але про це потрібно говорити вголос , бо «хлопці загралися», – наголосив експерт.

«З одного боку вони («Слуги народу» – ред.) намагаються побудувати монархічну владу, а за іншого боку позбавити суспільство і самоврядування і соціальних гарантій, закріплених в Конституції України. Про це слід вголос говорити і те, що наші американські партнери не сказали у своєму листі про це ні слова, мені відверто не подобається. Схоже на те, що цей лист готувався українськими грантоїдами: з одного боку він сподобався американцям, з іншого – ми маємо ситуацію, коли більша частина банківського сектору в Україні перебуває в державній власності, що ніяк не співвідноситься з ринковою економікою», – акцентує Костянтин Матвієнко.

«Громадянському суспільству, а не грантоїдському, слід ставити питання перед американськими партнерами про те, що вони не повною мірою компетентні, коли вони готують такі листи», – додав Матвієнко.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті