Вверх

Ігор Рейтерович: заява Байдена про «диктатора» – лише підняття ставок

Редакція
26 Чер 2023

«Те, що Байден сказав про «диктатора», це була свідома провокація, лише для підняття ставок. Вони прекрасно знали, що це буде «злито» на загал», – припустив політолог, політичний консультант, керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович під час запису програми ЦГА «Вежа».

«В Китаї вони (мається на увазі візит Держсекретаря США Ентоні Блінкена – ред.) поговорили про одне, потім, враховуючи різні моменти, Штати закинули тезу про диктатора. Але точна цитата звучить трохи інакше: «Диктаторські режими не завжди знають, що відбувається». Зрозуміло, що це було сказано в контексті Сі, але в Китаї дуже уважно дивляться на формулювання. І рівень реакції був відповідний з обох сторін. Тому я чітко бачу, що це було зроблено спеціально», – наголосив Ігор Рейтерович. – «Це спрямована акція, направлена на подальші перемовини: «ми хотіли почути від вас одне, а почули інше». Сі Цзіньпін міг натякнути, що з росією питання буде вирішено, а він, мабуть, цього не зробив. Вочевидь, Китай вирішив пограти у цю гру, мовляв, вони ж суверенні, ми не можемо на них впливати».

«Тут дуже показова ситуація з Білорусією. Навряд чи вона подобається Сі Цзіньпіну, зокрема з точки зору розповсюдження ядерної зброї. Чому я так думаю, бо це – прецедент, який не вигідний Китаю. Адже за такою логікою Штати так само можуть розмістити свою ядерну зброю, скажімо, на Тайвані. Якщо є договор, який це регулює, можна скласти такий самий», – закінчив думку Ігор Рейтерович.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті