Вверх

І республіканці, і демократи готові інвестувати в Україну

Редакція
26 Бер 2024

В інвестуванні в Україну зацікавлена як Демократична, так і Республіканська партія США, а тому законопроєкт про продовження допомоги Україні зрештою буде ухвалений американським Конгресом.

Про це в ефірі авторської програми сказав політичний та економічний експерт, керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок.

Валерій Клочок відзначив, що наразі спікер Палати представників Майк Джонсон заявляє не для преси, що законопроєкт про допомогу Україні фактично не буде відрізнятися від вже проголосованого Сенатом. Вочевидь, у документа буде інший автор, а допомога Україні надаватиметься у вигляді безвідсоткового кредиту. Однак обсяг допомоги залишиться незмінним.   

«З цієї допомоги 48 млрд доларів підуть на військово-промисловий комплекс США, а трохи більше 12 млрд доларів будуть направлені до українського бюджету», – наголосив експерт.  

Про досягнення двопартійної підтримки продовження американської допомоги, за словами Валерія Клочка, можуть свідчити нещодавні візити до України високопосадовців від демократів і республіканців.

«Через два дні після візиту республіканця Ліндсі Грема до України приїжджав радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Вони представляють різні партії, що засвідчує двопартійну підтримку допомоги для України», – зауважив він.

За словами експерта, Дональду Трампу вигідно, щоби Штати продовжили фінансування обороноздатності України, оскільки більша частина допомоги піде на американський ВПК, який в значній мірі афілійований з республіканцями, а заодно таким чином буде вирішене питання впливу на зовнішню політику, що важливо для людини, яка претендує на посаду президента США.

Водночас, додав Валерій Клочок, демократи будуть лобіювати інтереси свого бізнесу через спеціального представника США з питань економічного відновлення України, колишнього міністра торгівлі Пенні Пріцкер, яка відповідає за вливання американських коштів в українську економіку.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті