Вверх

Двополярність світу по лінії Китай-США стає очевидною. Росії в цій схемі вже немає

Редакція
22 Тра 2023

«Двополярність світу очевидна, але не росія-США, а Китай-США», – таку думку в ефірі програми ЦГА «Вежа» виказав керівник Центру Валерій Клочок. Як приклад, він навів нещодавню історію з присутніми на параді в Москві очільниками Білорусі та країн Центральної Азії.

«Хвороба лукашенка – дуже гарний сценарій, хоча, ймовірно, він дійсно трошки прихворів, але вкрай вчасно. Він мав чудовий привід швиденько зникнути з параду до Мінська. Лікувався чи ні, то вже інше питання, на мою думку, його точно ніхто не труїв. Великою мірою лукашенко зараз чітко вписується у китайський сценарій, тоді як путіну там місця немає», сказав він.

«Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан та Узбекистан – представники усіх цих п’яти країн були присутні на параді 9 травня у Москві і зараз усі вони перебувають у Китаї, у місті Сіань, де проходить перший форум Китай – Центральна Азія, паралельно саміту Великої сімки. І ось тут цікава деталь: Китай інвестував у ці країни близько 1,2 мільярди доларів. Це дрібна цифра, але китайські митники повідомили, що Китай має з цими країнами товарообіг на майже 25 мільярдів дол. Для розуміння: це вдвічі більше ніж наш товарообіг з Китаєм у кращі часи. У порівнянні з торічними показниками, зростання склало 30%», – розповів у програмі Валерій Клочок.

«Сюди ж можна віднести результати нещодавньої зустрічі Сі  Цзіньпіна із Токаєвим, коли було підписано понад 20 угод, зокрема про скасування візового режиму із Казахстаном. Тобто ми бачимо, що Китай перебрав на себе ось це «заднє подвір’я» росії, як раніше називали країни Центральної Азії, і путін реально випадає з цієї компанії. Двополярність очевидна, але не росія-США, а Китай-США», – підсумував Валерій Клочок.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті