Вверх

Дмитро Левусь: Захід побоюється приходу до влади в Україні військової хунти

Редакція
27 Лис 2023

«Я не вважаю, що минулий парламент (Верховна Рада України VIII скликання – ред.) був виключно з військових. Практично у кожній політичній силі були представлені люди, які воювали але їх не було надто багато», – так прокоментував заяву Володимира Зеленського про військових в політиці експерт-міжнародник Дмитро Левусь під час дискусії на програмі Центру громадської аналітики «Вежа».

«Особливості військових у парламенті, який був обраний після 2014 року (після анексії Криму та окупації окремих регіонів Донецької та Луганської областей – ред.) – це в переважній більшості ті, які взяли до рук зброю і є представниками добровольчого руху. Можна до прикладу згадати командира «Айдару», який був військовим раніше. Відтак говорити про однозначне військове мислення парламенту не доводиться. Зараз ситуація буде інша тому, що триває велика війна і навіть ті, хто прийшов в армію з абсолютно цивільним досвідом, в силу обставин стають професійними військовими», – вважає Левусь.

«Втім на Заході завжди є побоювання того, що до влади в різних країнах можуть приходити якісь військові хунти. Україна, ймовірно, для них не є виключенням. Тому питання цивільного контролю над військом – це дуже важливий акцент в плані діалогу з НАТО та із Заходом загалом. Можна впевнено говорити, що стаття Валерія Залужного (матеріал для The Economist. – ред.) скоріш за все викликала запитання також в цьому плані. Тому така реакція з боку президента є зрозумілою і, як на мене, достатньо вірною. Говорити про те, що це твердження підкреслює те, що однозначно говорять про вибори, що закон не дозволяє – то для мене це поки що гіпотеза. Адже чітко сказано – закон дійсно не дозволяє», – наголосив експерт.

Більше публікацій пов'язаних з:

Коментувати

Залишити відповідь

Для коментування запису потрібно авторизуватися

Коментарі (0)

Коментарів немає

Дописувачі ЦГА “ВЕЖА”

Маєте цікаву інформацію?
Надішліть її нам і ми опублікуємо її на сайті